Новини та статті

Камінні вентилятори Vortice: «Ні!» диму без вогню

  27.04.2015      3,404        

tiracamino2

Наявність каміна в приватному будинку або на дачі переоцінити складно. Адже навряд чи можна відмовити собі в задоволенні зимовим вечором зігрітися біля каміна. І якщо на полум’я вогню можна дивитися вічно, то миритися з задимленістю в приміщенні навряд чи можна частіше одного разу за сезон.

Періодично димить топка, в будинку постійно присутній запах гару і багаття, і явно недостатньо тепла – ось перші ознаки незадовільної роботи каміна. Якщо камін у вашому будинку був побудований не в якості декорації, то необхідно розбиратися в проблемі.

У конструкції сучасного каміна або при його експлуатації часто використовуються спеціальні вентилятори. Камінний вентилятор – назва поширена, але за нею ховається кілька типів пристроїв різних за призначенням. Доцільність встановлення вентилятора для каміна слід розглядати індивідуально в кожному конкретному випадку.

Витяжний вентилятор для каміна

Спеціальний витяжний вентилятор для каміна – сучасний електричний пристрій для примусового димовидалення. Камінний вентилятор встановлюється на димовій трубі і забезпечує постійну тягу в димоході, виводить відпрацьоване гаряче повітря з приміщення, швидко усуваючи задимленість.

Кілька причин для встановлення вентилятора:

  • регулярне задимлення і зворотна тяга при роботі каміна
  • недостатня тяга в каміні, обумовлена ​​впливом більш високих будівель по сусідству
  • димохід розташований в зоні вітрового підпору
  • димовий канал має необгрунтовано звужений перетин
  • висота димоходу недостатня для природного видалення газів.

Монтаж вентилятора проводять на гирлі камінного димаря з цегли. Якщо димар з нержавіючої сталі, необхідно передбачити додаткову конструкцію для зручного монтажу. Корпус дахового вентилятора виконують з оцинкованої сталі з епоксидним покриттям, а для зручності монтажу кріплять на установчу раму. Антикорозійна конструкція вентилятора, стійкість до атмосферних впливів і високих температур, і асинхронний двигун на кулькових підшипниках гарантують тривалу роботу обладнання.

Потужний камінний вентилятор від італійського виробника Vortice Tiracamino б’є рекорди по ефективності димовидалення з каміна. Працювати в умовах екстремально високих температур для нього – норма. Вентилятор для каміна виготовлений з термостійких матеріалів і оснащений системою термозахисту, і може працювати понад 5 годин, ефективно видаляючи дим і гаряче повітря при температурі 200 градусів. Система термозахисту запобігає перегріву двигуна.

Камінний вентилятор Vortice Tiracamino має кілька суттєвих відмінностей від аналогічних пристроїв інших виробників. Лопаті крильчатки загнуті назад, а внутрішній механізм прикритий захисною решіткою для запобігання потрапляння сторонніх предметів і комах. Таким чином, вентилятор для каміна не забивається, захищений від налипання смоли і сажі, і його не потрібно чистити. Інтенсивність повітрообміну можна регулювати самостійно за допомогою дротяного пульта управління, плавно змінюючи швидкість і частоту обертання вентилятора. Таким чином, користувач сам встановлює мікроклімат у будинку, при цьому знижуючи енерговитрати при експлуатації обладнання.

Використовуючи вентилятор для каміна Vortice Tiracamino, рекомендуємо під час розпалу, щоб витіснити з димаря холодне повітря, встановлювати максимальну швидкість обертання вентилятора. Після цього значення швидкості вибирається оптимальне для ефективного відводу диму.

Камінний вентилятор для опалення

Сучасний вентилятор для каміна може служити джерелом додаткового опалення в будинку. Щоб швидко підвищити температуру в приміщенні і збільшити ефективність роботи каміна варто купити камінний вентилятор. Вентилятор для каміна рівномірно розподіляє тепле повітря по всьому периметру приміщення. Обігрів приміщення від каміна за допомогою вентилятора забезпечить комфорт і підтримання оптимальної температури тривалий час.

Раціонально використовуючи тепле повітря, нагріте в каміні, можна обігріти все приміщення за допомогою вентилятора Vortice Caldofa. Задня частина тепловентілятора розміщується безпосередньо в топці каміна, повітря з приміщення вентилятором подається всередину пристрою, а назад у кімнату передається нагріте тепле повітря. Камінний вентилятор підходить для опалення однієї кімнати або всього будинку. Оригінальне виконання тепловентілятора нітрохи не зіпсує дизайн сучасного або класичного каміна.

Тепловентилятор Vortice Caldofa:

  • максимально використовуючи тепло, збільшує ефективність палаючого каміна на 80%
  • в залежності від виду дров і їх вологості дозволяє отримати на годину до 1500 Вт тепла
  • при регулярному використанні знижує споживання палива на 60%

Збільшити глибину встановлення вентилятора Vortice Caldofa в каміні теж не складно, так як в комплектацію входять додаткові трубки. Коли камінний вентилятор не використовується його можна заховати за захисною решіткою або декоративними елементами, які виробник постачає в комплекті.

Тепловентилятор допомагає раціонально використовувати камін не тільки як декоративний елемент інтер’єру, а як основний або додатковий опалювальний прилад в заміському будинку або на дачі.

Зверніть увагу: всі камінні вентилятори працюють від електрики. Перед вибором та підключенням пристрою врахуйте параметри ваших мереж.

Додаткове обладнання для обслуговування каміна

Використання каміна для опалення вимагає деяких зусиль. Безумовно, важливо заздалегідь заготовлювати достатню кількість дров на весь сезон і регулярно очищати топку від золи. Високотехнологічні пристрої Vortice візьмуть на себе частину з цих обов’язків, і потрібно сказати брудну і менш приємну частину, а саме – збір золи. Vortice Cenerello – новинка в асортименті італійського виробника. Невеликий пристрій являє собою ємність для акуратного збору золи з каміна. Об’єм ємкості вміщає в себе до 3 кг золи і може застосовуватися навіть для чистки великого за розмірами каміна. Довговічний і надійний італійський Vortice Cenerello можна використовувати щодня, а його вартість цілком доступна для українського споживача.

У багатьох приватних будинках повсюдно зустрічається проблема забрудненого або надмірного вологого повітря. Різні домішки, частинки пилу і алергени, які присутні в повітрі, роблять істотний негативний вплив на здоров’я і самопочуття людини. Якщо проблема посилюється регулярним поддимліваніем каміна, а в будинку відчувається запах гару – це серйозний привід задуматися про модернізацію і вдосконалення роботи каміна за допомогою сучасних технологічних пристроїв.